Vakum Paketleme Makinesi

Vakum paketleme makinesi Sofralarımıza birçok kahvaltılık ürünleri taze ve zamanında alarak tüketmek lezzeti açısından oldukça önemlidir. Reyonlar da hazırda gördüğümüz birçok ürün paketlenmenin yetersizliğinden dolayı çabuk bozulmakta ve özelliğini yitirmektedir. En önemi kahvaltılık besin olarak tüketilen peynir sütten elde edildiği için küflenmeye ve bozulmaya daha çok elverişli bir besindir.

Bozulmaları yavaşlatmak için özel paketleme yöntemleri ve vakum paketleme makinası ile paketlenen ürünlerin paketlerindeki hava alındığı için hava almayan ürün çabuk bozulmalara karşı dayanıklı olur. Marketler de uzun süre müşteri bekleyen yufka hamur çeşitlerinden olduğu için çabuk bozulmaya elverişlidir. Genellikle küçük küflenmeler ile bozulmayı belli eden yufkada vakumlanmış paketlenmelerle daha uzun süre buzdolabında buzlukta da saklanabilir.

Kahvaltılıklardan kaşar peyniri de marketler de genellikle sıkı olarak üretilmiş paketlere konularak vakum paketleme makinası ile havası alınmış ve tüketiciye sunulmak üzere reyonlarda yerini almıştır. Kurutularak hazırlanmış yiyecekler de genellikle sıkı ambalajlarda ve naylon saklama paketlerinde vakumlanarak satışa sunulmaktadır. Özellikle sucuk gibi bozulmaya elverişli olan zeytin de salamura olarak özel vakumlanarak tüketiciye uzun süren bir saklama koşulları ile ulaşmaktadır.

Saklama ve paketlemelerin özenle üretilmiş malzemelerden olması besinlerin sağlıklı bir şekilde saklanması için önemlidir. Üreticiden tüketiciye ulaşana kadar geçen zamanda uzun ve dayanıklı olarak ulaşım aşamasında da her türlü taşıma ve korunaklı bir biçimde tüketiciye ulaştırma da gereken titizliğe dikkat edilerek paketleme ile çevre koşullarından etkilenmeden ürünün yerine ulaştırılması sağlanmaktadır. Çerez olarak tüketilen kuruyemiş gibi ürünlerde genellikle küçük ve belirgin boyutlarda ki paketlerde saklanarak piyasaya sunulmaktadır.

Belirli zamanlara satıldığı için piyasaya sunmada tüketicinin ihtiyacı doğrultusunda her zaman çabuk satılabilen ürünler olmadığından bu gibi ürünlerin uzun ve dayanıklı malzemelerden yapılmış paketlerde bekleme süresi vardır. Genellikle özel günlerde veya yılbaşı gibi kutlamalarda daha fazla kuruyemiş satıldığını söyleyebiliriz. Çabuk bayatlayabilen bir ürün olduğu için vakumlu paketlenme sayesinde marketler de ve kuruyemişçiler de paket olarak tüketiciye sunulmaktadır.

Hava ve oksijene maruz kalmayan besin ürünleri dayanıklı olarak uzun süreler saklanabilir. Bu tür ürünlerin paketlerinde en ufak yırtık olsa bile tüketicinin bunu değiştirmesi ve geri iade etmesi sağlık açısından önemlidir.


Ürün Detayı

Videoları

E-BÜLTEN

Bizden haber almak istiyorsanız siz de e-posta listemize kayıt olun

SOSYAL MEDYA