Termoform vakum

Termoform vakum Paketleme sektörü, gıda sektörüne sağlık getirmiştir. Açıkta satılan yiyeceklerin sağlığa zararlı olması nedeni ile gıda paketleme işlemi daha büyük önem kazanmıştır. Bu işlemde kullanılan araçlardan biri olan paketleme makinaları, kuruyemiş gibi kuru gıdaların paketlenmesinde kullanılmaktadır. Bu şekildeki paketleme ile açıktan satma işleri sona ermiştir. Açıktan satma işlemleri, oldukça etkili sonuçlar meydana getirebilmektedir. Sağlıklı paketleme işlemleri için Termoform vakum makinaları, son derece etkili çözümler sunmaktadır.

TERMOFORM VAKUM MAKİNALARI
Bu makinalarla peynir gibi gıdalar paketlendiği gibi sucuk ve ürünlerin de paketlenmektedir. Özel termo sistemi ile termoform vakum plastikleri, ısı yoluyla, birbirlerine yapıştırılır ve gıdalar bu şekilde paketlenmiş olur. Bu ısıtma işleminde, belirli bir ısı kullanılır. Özel termoform saatlerinde, ısı miktarı ortaya çıkmaktadır. Günümüz şartlarında paketleme işlemlerinde önemli bir yeri olan ve gıdalar için son derece önemli olan termoform vakum makinası, yufka gibi çabuk bozulan ve korunmaya ihtiyacı olan gıdaları da paketlemektedir. Ayrıca kaşar ve zeytin gibi ürünlerin paketlenmesinde de, oldukça etkilidir.

DİĞER PAKETLEME MAKİNALARI
Diğer paketleme makinaları da oldukça önemlidir. Terazili dikey dolum makinası çeşitleri, bir kiloluk çeşitleri rahatlıkla paketlemektedir. Pirinç, bulgur, çekirdek, kuruyemiş ve benzeri gıdaların kolay bir şekilde paketlenmesi için, özel olarak üretilmiştir. Dikey vidalı dolum paketleme makinesi ise, kahve, krema, süt tozu ve nişasta gibi ürünlerin paketlenmesinde kullanılmaktadır. Dört köşeli dolum makinası ise, hazır çorba türünden paketleme işlemleri için oldukça kullanışlıdır. Avrupa ve Amerika kökenli olan bu makinalar, özel tasarımları ile oldukça kullanışlıdır.

Ev türü küçük vakum cihazları da vardır. Bu cihazlarla, derin donduruculara gıda stoğu yapılmaktadır. Ayrıca, süt ve bal gibi sıvı gıdalar için de özel paketleme makineleri vardır. Vakumlu termoform makinalar, özel ısı sistemi ile çalışır. Bu işlemlerde kullanılan plastik ambalajlar, gıdalara özel olarak üretilir. Isındığı zaman, gıdalara zarar vermeyen bir özelliğe sahiptir. Gıdaların vakum içerisinde, ısıdan dolayı her hangi bir bozulmaya uğramaz. Gıdalar için oldukça önemli olan bu gıdalar, vakum paketleme sayesinde, hızlı satış meydana gelmiştir. Paketlemenin kaliteli olması ile vakumlu gıdaların hızlı satılan ürünler arasına girmesi sağlanmıştır.


Ürün Detayı

Videoları

E-BÜLTEN

Bizden haber almak istiyorsanız siz de e-posta listemize kayıt olun

SOSYAL MEDYA